More than sensors+automation
Search

Kompresörler

Gemiler, motorlar ve kompresörlerin üzerinde aşırı yük oluşturur. Bu işlemin ürettiği yüksek sıcaklıklar, bazı mekanik bileşenlerin sürekli olarak izlenmesi gerektiği anlamına gelir. JUMO'nun güvenilir ölçüm teknolojisi, motorlarda ve kompresörlerde sıcaklık ve basıncı izlemenize yardımcı olur.

Kompresörde sıcaklık ve basınç izleme

Havanın (veya gazın) sıkıştırılması için iki genel prensip vardır: pozitif yer değiştirmeli sıkıştırma ve dinamik sıkıştırma.

Pozitif deplasmanlı kompresörler arasında pistonlu kompresörler, orbital (sarmal) kompresörler ve farklı tipte döner kompresörler (vidalı, diş ve kanatlı) bulunmaktadır.

Sıcaklık ve basınç ölçümü, kompresörün çalışması için önemli bir faktördür. JUMO Pt100 sensörler, prosesin güvenli olarak çalışması için mükemmel bir seçimdir. Sıcaklık sensörü, sıcaklığın çok yüksek veya düşük olup olmadığını algılar ve bir sorun olduğunda kontrol sistemine bir sinyal verir. Basınç sensörün içindeki diyafram ile ölçülerek 4 ila 20 mA veya 0 ila 5V gibi bir elektrik sinyaline dönüştürülür. MIDAS basınç transmiteri serisi, sistemdeki basıncı kontrol etmek için mükemmel bir seçimdir.

<< ÖncekiSonraki >>