More than sensors+automation
Search

Tanker

Tankerler ile taşınan petrol veya sıvılaştırılmış gazlar, güvertenin yarısına kadar çıkıntı yapan küresel tanklar ile muhafaza edilir. Bu tanklar taşıdıkları maddelerin yapılarından dolayı özel paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir ve gövdeden yalıtılmıştır. Bu tanklara uygulanacak ölçüm ve kontrol teknolojileri hem marin uygulamalarında kullanım, hem de patlama riski için onaylara sahip olmalıdır.

Petrol ve Gaz Tankları

Gaz ve petrol tanklarında maksimum güvenlik gereklidir. Bu yüzden sıcaklık, basınç ve tank seviyesi ölçümleri sürekli olarak izlenmelidir. Gemi inşa için gerekli onayların yanı sıra, petrol ve sıvı gaz tanklarında yüksek güvenlik standartları talep edilmektedir.

Petrol ve gaz tankları için ölçüm ve kontrol teknolojileri

JUMO’nun ürettiği RTD sıcaklık probları, termostatlar, basınç transmiterleri ve şamandıralı seviye anahtarları Bureau Veritas ve/veya DNV GL onaylı olarak gemi inşasına uygundur. Ayrıca prosese uygun ATEX ve IECEx onayları ile birlikte petrol ve gaz tanklarında kullanım için exproof versiyonları da mevcuttur. Tankerlerin yapım ve onarım aşamalarında JUMO ölçüm ve kontrol teknolojilerine güvenebilirsiniz.

<< Gemi İnsa Endüstrisi Uygulamalarına geri dönSonraki >>