Winzer mit Weinglas
Başarı öyküsü: Şarap yapımı

Soğuk fermantasyon sırasında asil üzüm suyu

Mükemmel şarap yapmak bir sanattır. Ürün yelpazesi ile JUMO, şarap üreticilerinin temel yetkinlikleri olan dile konsantre olmalarına yardımcı olur. Sonuç: Ortağımız için daha fazla satış ve dolapta birkaç gümüş oda ödülü parası. Tebrikler!

Görev

Şarapta fermantasyonun kontrolü son yıllarda çok önemli bir konu haline geldi. Depolama tanklarındaki sıcaklık optimum sıcaklık aralığında ne kadar iyi tutulabilirse, şarabın kalitesi de o kadar yüksek olur. Özellikle depolandıktan hemen sonra geçerlidir. Fermantasyon sırasında çok fazla ısı üretildiği içintanklardaki üzüm şıraları sayesinde soğutma sağlanır.

Şaraf yapımında soğuk fermantasyon özel bir yöntemdir. Özel maya türlerinin çalışabilmesi için sıcaklıklar 15 ile 20 °C arasında sabit olmalıdır. Sonuç son derece taze, saf ve basit şaraplardır.Mükemmel şarap için en uygun koşullar - asmadan şişeye

Çözüm

Hüttenhein Anlagenbau'nun bir şaraphane için uyguladığı soğutma çözümünde, tanklar farklı bölgelerde sleeve kullanılarak soğutuluyor. Bu sayede tankta hemen hemen istenilen her türlü düşük sıcaklığı sağlamak mümkündür.

Şu anda uygulanan proje aşaması, çeşitli depolarda ve kısmen açık havada 70 tank içerimektedir. Hüttenhein Anlagenbau, merkezi kontrol elemanı olarak modüler ölçüm, kontrol ve otomasyon sistemi JUMO mTRON T kullanılaraker bir tanka bağlı sıcaklık sensörlerinden gelen verileri değerlendirildi ve sıcaklığk kontrol edildi. Ayrıca tüm soğutma sistemindeki basınç izlendi. Önemli değerler, bir kayıt fonksiyonu yardımıyla kaydedildi. Merkezi bilgisayar ünitesi, şaraphanenin dışındaki bir kontrol kabinine yerleştirildi.

Tanks of the Welter winery

JUMO mTRON T ile sıcaklığı kontrol edilen tank sistemlerinden biridir.

Installation situation of the JUMO mTRON T

JUMO mTRON T'nin kurulum durumu

Sonuç

JUMO sadece bileşenleri tedarik etmekle kalmıyor, aynı zamanda görev tanımından yerinde devreye almaya kadar tüm projeyi bir hizmet sağlayıcı olarak destekledi ve kapsamlı mühendislik hizmetleri sundu.