Kalite standartları

Kalite tesadüf değildir.

Aksine, işleyen bir sistemin sonucudur. JUMO, yüksek kaliteli ölçüm, kontrol ve otomasyon teknolojisi ürünleri geliştirir ve üretir. Bir endüstriyel şirket için alışılmadık derecede yüksek bir dikey entegrasyon seviyesi sayesinde, her aşamada "Made in Germany" kalitesinde üretim yapabiliyoruz.

3D-Röntgen-Computertomograph

3D X-ray bilgisayarlı tomografi gibi modern teknoloji ile ürünlerimizin mükemmel kalitede olmasını sağlıyoruz.

DIN EN ISO 9001 | DIN EN ISO 14001

DIN EN ISO 9001:2015 gerekliliklerine göre süreç odaklı kalite yönetim sistemimizin uygulanması, şirketimizin sürdürülebilir başarısını garanti eder. Müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini sürekli olarak değerlendirerek mümkün olan en yüksek müşteri memnuniyeti düzeyine ulaşılmasıdır. Sistematik personel planlama ve geliştirme, ürün gereksinimlerinin karşılanmasına yönelik faaliyetler konusunda çalışanlarımızın farkındalığını arttırır.

İndir

Sorumluluk

JUMO'da kalite, her bir çalışanın sorumluluğundadır. Şirket profilimizdeki uygulamalar ile her bir çalışan tarafından sürekli süreç iyileştirmeleri sağlanabilir.

Profesyonel

Ürünlerimizin kalitesi bizim için çok önemlidir. Kapsamlı ölçüm ve test ekipmanı kalitenin temelini oluşturur:

  • 3D Koordinat ölçüm
  • 3D Röntgen-Bilgisayarlı tomografi
  • EDXtaramalı elektron mikroskobu
  • Infrared spektrometre
  • IP koruma sınıfı test düzeneği
  • Titrelim test cihazı
  • EMV ölçümleri için GTEM hücresi
  • ve daha fazlası

DIN EN ISO 9001 | DIN EN ISO 14001

DIN EN ISO 9001:2015 gerekliliklerine göre süreç odaklı kalite yönetim sistemimizin uygulanması, şirketimizin sürdürülebilir başarısını garanti eder. Müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini sürekli olarak değerlendirerek mümkün olan en yüksek müşteri memnuniyeti düzeyine ulaşılmasıdır. Sistematik personel planlama ve geliştirme, ürün gereksinimlerinin karşılanmasına yönelik faaliyetler konusunda çalışanlarımızın farkındalığını arttırır.

İndir

2014/34/EU ATEX (CE2004) göre kalite güvence belgesi

Avrupa Direktifi 2014/34/EU ve DIN EN 80079 "Tehlikeli alanlar - Kalite yönetim sistemlerinin uygulanması" gerekliliklerinin uygulanması, amaçlandığı şekilde kullanıldığında cihazlarımızın ve koruyucu sistemlerimizin potansiyel olarak patlayıcı alanlarda kullanılmasını sağlar. Kalite güvencesinin direktifin Ek IV'üne uygunluğu bir onaylanmış kuruluş tarafından düzenli olarak izlenir.

İndir

2014/68/EU'ya (CE0036) göre Basınçlı Ekipman Direktifi

Avrupa Direktifi 2014/68/EU gerekliliklerinin uygulanması, cihazlarımızın ve koruyucu sistemlerimizin, amaçlandığı şekilde kullanılmasına olanak sağlar. 2014/68/EU Direktifi Ek III, Modül D'ye göre bir kalite güvence sisteminin uygunluğu, bir onaylanmış kuruluş tarafından düzenli olarak izlenir.

İndir

RL 2014/32/EU

Avrupa Direktifi RL 2014/32/EU gerekliliklerinin uygulanması, amaçlandığı şekilde kullanıldığında sıcaklık sensörü çiftlerimizin MI-004 "ısı ölçer" kategorisinde ölçüm cihazları olarak kullanılabilmesini sağlar. Üretici olarak, direktifin ilgili tüm gereksinimlerini karşıladıkları için bu sıcaklık sensörü çiftleri için uygunluk (CE işareti ve metroloji işareti) beyan ederiz. Kalite yönetim sisteminin 2014/32/EU Direktifi Ek D'ye göre tanınması, bir onaylanmış kuruluş tarafından düzenli olarak izlenir.

İndir

Ölçüm ve Kalibrasyon Yasası - MessEG

Alman Ölçüm ve Kalibrasyon Yasası (MessEG) gerekliliklerinin uygulanması, ısıl çifler için sıcaklık sensör çiftlerimizin amaçlandığı şekilde kullanıldığında ölçüm cihazları olarak kullanılabilmesini sağlar. Üretici olarak, ilgili tüm yasal gereklilikleri karşıladıkları için gerekirse bu ısıl sensör çiftleri için uygunluk beyan edeceğiz. Onaylanmış kuruluş, Ölçüm ve Kalibrasyon Yönetmeliği uyarınca kalite yönetim sisteminin tanınmasını düzenli olarak izler.

İndir

DAkkS (DKD)/DIN EN ISO/IEC 17025:2018

DAkkS kalibrasyon laboratuvarımız, DIN EN ISO/IEC 17025'e göre test ve kalibrasyon laboratuvarlarının yeterliliği için genel gereklilikleri uygulamıştır. Sıcaklık kalibrasyonları için DAkkS kalibrasyon laboratuvarı, Alman Akreditasyon Kurumu tarafından tanınmaktadır ve düzenli izlemeye tabidir.

İndir

DIN EN ISO 3834-3

Kaynak üretim tesislerimiz, metalik malzemelerin ergitme kaynağı için DIN EN ISO 3834-3'te tanımlanan kalite gerekliliklerini uygulamıştır. Avrupa Direktifi 2014/68/EU uyarınca basınçlı ekipmanın üretimi için kaynak gereksinimleri, tanınmış bir test merkezi tarafından doğrulandı. AD-2000 broşürü HP 0'a göre üretici olarak tanınma, DIN EN ISO 3834-3 ile bağlantılı olarak sertifikalandırılmıştır ve düzenli olarak izlenmektedir.

İndir

CCC-Sertifikası

CCC sertifikası, başta teknik, elektronik ürünler ve otomotiv sektöründeki ürünler olmak üzere çeşitli ürün grupları için Çin'in zorunlu sertifikasıdır. Sertifikasyona tabi ürün üreticilerinin sadece CCC sertifikası ile Çin'e ihracat yapmasına izin verilmektedir. Ürünlerimiz ekstra sertifikasyona tabi değildir ve test mührü gerektirmez.

İndir

VDB-Sertifikası

Almanya'daki Demiryolu Endüstrisi Derneği, demiryolu operasyonları için tüm ürünlerin üreticilerini tek bir çatı altında birleştiriyor. Dernek üyeleri, yüksek performanslı ve sürdürülebilir demiryolu taşımacılığı teknolojisine ışığında ürünler üretmektedir.

İndir