Uyarı

Uyarı

Geçersiz bir yapılandırma bulundu. Sistem denetimcinize başvurun.

 
Uyarı

Uyarı

Geçersiz bir yapılandırma bulundu. Sistem denetimcinize başvurun.

 
Cam şişe üretiminin başarı öyküsü

Cam eritme fırınlarında seviye ölçümü

Cam kavanozlar, plastik kaplara karşı çevre dostu bir alternatif olarak sektörde popülerlik kazanmaktadır. Verimli üretim için cam seviyesinin güvenilir ölçümü şarttır, ancak yüksek işlem sıcaklıkları nedeniyle pratikte her zaman optimum şekilde uygulanamaz.

Amaç

Radar, optik veya nükleer radyasyon gibi piyasada bulunan ölçüm sensörleri sistem operatörü için kullanımı ve kalibrasyonu zorlaştıran karmaşık elektroniklere sahiptir. Ayrıca belirli aralıklarla değiştirilmesi gereken sarf malzemeleri de kullanılmaktadır. Bu nedenle, yüksek sıcaklık ve buhar oluşumuna rağmen eriyik sırasında camın dolum seviyesini güvenilir bir şekilde belirleyen basit ve tanısal bir çözüm bulunmalıdır.

Gereklilikler

Bu gereksinimler, termokupl üretiminde ve ısıya dayanıklı malzemelerin işlenmesinde yılların deneyimiyle cam seviye ölçümü için bir dizi uygun bileşen geliştiren İspanyol yan kuruluşumuz tarafından uygulandı. Tüm gelişim süreci, doğrudan müşteri alışverişinde ve endüstriyel gereksinimlere uygun olarak gerçekleşti. Sonuç, cam seviyesini verimli, hassas ve kullanıcı dostu bir şekilde ölçen ve düzenleyen ve sarf malzemelerinin değiştirilmesi çok kolay olan bir çözüm sağlandı. Sıvı camın ağırlığı, maksimum sistem ürünün elde edilmesi için sürekli olarak proses gereksinimlerine göre ayarlanır. Akıllı çözümün işlevselliği, basit ve hızlı bir ölçüm ilkesine dayanmaktadır. Özel malzemelerden yapılmış yüksek sıcaklıklı bir eleman sıvı cama daldırılır ve bir basınç transmiteri ile gerekli elektrik sinyallerini alan merkezi bir birim tarafından kontrol edilir.


Yatay cam seviye sensörü

Yatay cam seviye sensörü

Dikey cam seviye sensörü

Dikey cam seviye sensörü

Cam seviyesini ölçmek için yatay sensör

Sonuç

Seviye ölçüm sistemi, müşteri ihtiyaçlarına tam olarak cevap verir ve üretim sürecinde cam seviyesinin verimli bir şekilde ölçülmesini sağlar. Daha iyi tanılama ve önceki arızaların ve olası alarmların ve ön alarmların kaydı, olası üretim zorluklarını erken bir aşamada önlemek için kullanılabilir. Bakımı da çok daha kolaydır.