Industrieofen
Başarı öyküsü: Fırın kontrolü

Mükemmel ürünler için güvenilir fırın kontrolü

90 yılı aşkın bir süredir, Hanau merkezli Vacuumschmelze GmbH & Co. KG, özel manyetik ve metalik malzemeler ve bunlardan rafine edilmiş ürünler üzerine dünyanın önde gelen şirketlerinden biri haline geldi. Bugün şirket 4000'den fazla kişiyi istihdam ediyor ve 800'den fazla patenti var. Yarı mamul ürünler, parçalar, çekirdekler, bileşenler ve kalıcı mıknatıslar iş alanlarında her yıl hemen hemen tüm sektörler ve pazarlar için mükemmel ürünler yaratılmaktadır.

Görev

Manyetik malzemeler üretilirken, eriyiğin bileşimi ve diğer tüm üretim aşamaları, özel yapım malzemelerle müşterinin istekleri karşılanacak şekilde tasarlanmalıdır. Çünkü manyetik malzemeler, saatçilik endüstrisinden tıp teknolojisine, rejeneratif enerjilerden gemi inşa ve kurulum teknolojisine, otomotiv ve havacılık endüstrilerine kadar çok çeşitli alanlarda ve endüstri dallarında kullanılmaktadır. Üretim sırasında, bireysel üretim adımları bu nedenle çok hassas bir şekilde düzenlenmeli ve izlenmelidir. Hanau'daki VACUUMSCHMELZE GmbH & Co. KG şirketi, manyetik ve fiziksel olarak yüksek kaliteli yarı bitmiş ürünler ve parçalar, elektronik, mıknatıslar ve mıknatıs sistemleri için endüktif bileşenlerden oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

VACUUMSCHMELZE GmbH & Co.KG için JUMO mTRON T çözümü

Çözüm

Bu malzemeler 1000 °C'nin üzerindeki sıcaklıklara ulaşan endüstriyel fırınlarda üretilir ve rafine edilir. Malzemelerin kalitesinin garanti edilebilmesi için endüstriyel fırınlarda sıcaklığın hassas kontrolü ve izlenmesi gereklidir. VACUUMSCHMELZE GmbH & Co. KG için malzemelerin kalitesine ek olarak enerji maliyetleri de önemli bir rol oynamaktadır. Optimize edilmiş sıcaklık kontrolü ayrıca enerji verimliliğinin artmasını sağlar. CPU, 30 adede kadar giriş veya çıkış modülü için proses görüntüsüne sahip merkezi bir birimdir ve web sunucusu da dahil olmak üzere daha yüksek seviyeli iletişim arayüzlerine sahiptir. Bireysel kontrol uygulamaları için sistem PLC (CODESYS V3), programlayıcı ve limit değer izleme fonksiyonlarının yanı sıra matematik ve lojik modüllerine sahiptir. Tüm süreçlerin görselleştirilmesine ek olarak, renkli çok işlevli panel, kontrolörlerin ve programlayıcıların rahat çalışmasını sağlar. Ayrıca, tüm sistemin parametre ve konfigürasyon verilerine kullanıcıya bağlı erişim mümkündür. Ek bir özellik olarak, web sunucusu da dahil olmak üzere kağıtsız bir kayıt cihazının kayıt işlevleri sağlanmaktadır. Kapsamlı JUMO ürün portföyü, otomasyon çözümlerine ek olarak termokupllar, kontrolörler, tristör güç kontrolörleri, kayıt cihazları ve emniyetli sıcaklık sınırlayıcılarını da içeren fırın yapımında da kullanıldı.

Haubenofen bei Abnahme der Heizhaube zum Start der Abkühlphase

Soğutma aşamasını başlatmak için ısıtma başlığının çıkarıldığı davlumbaz fırını

Haubenofen bei Abnahme der Heizhaube während der Abkühlphase

Soğutma aşamasında ısıtma davlumbazının çıkarılmasıyla davlumbaz fırını

Silindir şapkalı fırın, ön planda hala ısıtma başlığı olmadan, arka planda ısıtma başlığı açıkken

Sonuç

JUMO sadece bileşenleri tedarik etmekle kalmadı, aynı zamanda görev tanımından yerinde devreye almaya kadar tüm projeyi bir hizmet sağlayıcı olarak destekledi ve kapsamlı mühendislik hizmetleri sundu.